Śledczy ustalą, czy doszło do przekroczenia uprawnień przez władze miasta. Sprawę byłego dzierżawcy terenu leżącego przy ulicy Kasztanowej nagłośnił miejski radny Marcin Kleczkowski.

Rada miasta w przypadku dzierżaw krótkookresowych przedłużała je zwykle dla wszystkich mieszkańców. Wyłom uczyniła wobec tylko jednej osoby. Uważam, że to nierówne traktowanie obywateli. Prokuratura Okręgowa w Suwałach skierowała tę sprawę do prokuratury w Sejnach. Śledczy mają sprawdzić, czy burmistrz zachował się prawidłowo.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz nie widzi powodu do wszczynania śledztwa.

To nie prawda. Miasto w wielu przypadkach postępuje według takiego samego wzorca. Są przykłady z innych ulic, gdzie podobna sytuacja miała miejsce. Jeśli wygasa umowa dzierżawy, to nieruchomość trafia z powrotem do miasta i urząd znajduje metodę na jej zagospodarowanie. Albo poprzez wykorzystanie jej pod mieszkalnictwo komunalne, albo sprzedaż w otwartym przetargu.

To kolejne prokuratorskie śledztwo w augustowskim ratuszu w ostatnich miesiącach. Poprzednie postępowania zostały umorzone.

| red: mik

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki