Augustów → New York , czyli dwa dni z Woddy’m Allenem, to wydarzenie przygotowane przez Dyskusyjny Klub Filmowy KINOCHŁON dla miłośników Kina.

Pierwszy z nich mamy już za sobą. Dziś, 8.sierpnia o godz. 19:30, w kinie Iskra obejrzeliśmy najnowszy film tego reżysera – „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”. 


Jutro drugi dzień Augustów → New York. Będzie to pokaz plenerowy. W piątek 9 sierpnia w podwórzu przy Rynku Zygmunta Augusta 10 (przy księgarni Atena) o godz. 21:00 wyświetlony zostanie „Manhattan” – nominowany do dwóch Oscarów za scenariusz i dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Gośćmi tego mini przeglądy są wybitni znawcy tematu, czyli – Adriana Prodeus – kuratorka wielu festiwali i przeglądów filmowych, jurorka festiwali filmowych, artystycznych i teatralnych, Radosław Korzycki – publicysta „Dziennika Gazety Prawnej”, który pracę dziennikarską zaczynał w „Polityce”, potem pracował w „Dzienniku” i „Tygodniku Powszechnym” oraz dobrze znany widowni Kinochłona – Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni w latach 2014-2016, krytyk filmowy. 


Wstęp na jutrzejsze wydarzenie jest wolny.

W imieniu DKF-u zapraszamy na to wydarzenie.

(Bart.)