Augustowski DKF KINOCHŁON z wielką radością zaprasza na drugą edycję filmowej imprezy, dzięki której przepełnieni dumą możemy zaprezentować naszej widowni odważne kino artystyczne, szukające nowych form wyrazu – już 19 października startuje KINOCHŁON na Horyzoncie, czyli replika Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty!
Przez wszystkie dni Przeglądu, czyli od 19 do 21 października będą z nami Patrycja Mucha – krytyczka filmowa, autorka bloga „Filmowe odloty” i współautorka podcastu „Wtem piosenka” poświęconego musicalom oraz Sebastian Smoliński – krytyk nie tylko filmowy, ale i operowy, dziennikarz, piszący dla „Stopklatki” i „Kultury Liberalnej”, specjalista i wielki miłośnik kina amerykańskiego.
A co razem z nami przedyskutują? – oto repertuar:
19 X 2020, godz. 19:15 „Biały, biały dzień” (Islandia 2019), reż. Hlynur Pálmason
W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. „Biały, biały dzień” to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.
20 X 2020, godz. 19:15 „Wysoka dziewczyna” (Rosja 2019), reż. Kantemir Balagov
W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa oglądamy miasto i ludzi podnoszących się z ruin. Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które pragną otrząsnąć się z wojennej traumy, toczy się w 1945 roku w Leningradzie, który dochodzi do siebie po latach oblężenia. Bohaterki „Wysokiej dziewczyny”, Masza i Ija, próbują nie tylko zapomnieć o tym, czego doświadczyły, ale także przypomnieć sobie kim były, nim zardzewiały ich plany, emocje i uczucia
21 X 2020, godz. 19:15 „Przynęta” (Wielka Brytania 2019), reż. Mark Jenkin
„Przynęta” opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach. Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Bracia Ward zmuszeni są sprzedać dom londyńczykom, którzy przerabiają go, dekorując ściany linami, sieciami i innymi akcesoriami symbolizującymi „tradycję” i „autentyczność”, czyli wszystko to, co turyści niszczą. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi. Konflikt eskaluje, gdy młody Ward zaczyna flirtować z córką londyńczyków, panną Leigh.
Wszystkie pokazy odbędą się w augustowskim kinie „ISKRA” (ul. 3 Maja 38). Przed nami wspólne odkrywanie nowych horyzontów i świeże doznania w tym, co kochamy najbardziej – w filmach. A całość w przystępnej cenie – karnet na wszystkie wieczory filmowe to tylko 30 zł!
Serdecznie zapraszamy!
Bilety i karnety:
bilet na pojedynczy seans: 15 zł
festiwalowy karnet na wszystkie projekcje: 30 zł
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok