Kochana Widownio, doczekaliśmy się –DKF KINOCHŁON zaprasza do Augustowa na kolejną edycję Kinogrania, czyli Przeglądu Filmów o Tematyce Muzycznej! W tym roku, już chyba nic nas nie zatrzyma – zaczynamy w czwartek 1 lipca, a filmowo-muzycznymi wydarzeniami plenerowymi wypełnimy kalendarz imprez do niedzieli 4 lipca.

Pierwszy w historii Kinochłona senas filmowy na pokładzie statku, Radio 357 jako główny patron medialny i audycja z Augustowa Katarzyny Borowieckiej to tylko niektóre niespodzianki, które dla Was mamy!

Tegorocznym filmem otwarcia naszego Przeglądu będzie niezapomniany obraz „Dirty Dancing” z Patrickiem Swayze i Jennifer Gray w rolach głównych. Ponadto w repertuarze „Pół żartem, pół serio” z Marylin Monroe, „Gorączka sobotniej nocy” i roztańczony John Travolta oraz polski akcent – film „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”, który obejrzymy podczas rejsu statkiem Sajno.

Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji Kinogrania będzie Julia Pietrucha, której wysłuchamy w koncercie pt. „Folk it! Tour”. Śpiewająca aktorka zaprezentuje utwory z najnowszej płyty, zawierającej 10 utworów w aranżacjach folkowo-bluegrassowych. Część z nich to dobrze znane kompozycje pochodzące z dwóch wcześniejszych płyt: „Parsley” oraz „Postcards from the seaside” ale znalazły się tu też 3 zupełnie nowe historie. Płyta jest studyjnym nagraniem koncertowych wersji piosenek granych przez ostatni rok na trasach, o tej samej nazwie. FOLK it! TOUR. Zapraszamy do północno-amerykańskich rytmów old-time.

Przez wszystkie dni Przeglądu o filmowo-muzycznym świecie będzie opowiadać nam Patrycja Mucha (rocznik 1991) – doktorantka w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego oraz krytyczka filmowa. Edukatorka w ramach akcji Skrytykuj! oraz Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Współpracowniczka festiwali filmowych i autorka bloga Filmowe odloty. Wyróżniona w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka w 2019 i 2020 roku. Autorka cyklu wideoesejów o polskim kinie „Na wyrywki”. Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk prowadzi podcast „Wtem, piosenka” poświęcony filmowym musicalom.

Będzie się działo – i filmowo, i muzycznie! Szczegółowe informacje na temat lokalizacji, wejściówek i biletów znajdziecie w harmonogramie wydarzenia:


1 lipca 2021 – czwartek – Camp Zatoka, ul. Jeziorna 26

godz. 19:00„Dirty Dancing” (1987), reż. Emile Ardolino,

wstęp wolny

2 lipca 2021 – piątek – Port Żeglugi Augustowskiej, ul. 29 Listopada

godz. 20:00 – seans podczas rejsu statkiem – „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy” (1978), reż. Mieczysław Jahoda, Janusz Rzeszewski.

Bilet – 30 zł – sprzedaż: Miejski Dom Kultury, ul. Nowomiejska 41, tel. 87 643 36 59

3 lipca – sobota – Tawerna Nowa Szekla, ul. Nadrzeczna 70A

godz. 21:00Julia Pietrucha „Folk it! Tour” – koncert

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI – pula wyczerpana

4 lipca – niedziela – Tawerna Nowa Szekla, ul. Nadrzeczna 70A

godz. 18:00„Pół żartem, pół serio” (1959), reż. Billy Wilder; „Gorączka sobotniej nocy” (1977), reż. John Badham.

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI – do odebrania w Miejskim Dom Kultury, ul. Nowomiejska 41, tel. 87 643 36 59

| Augustowskie Placówki Kultury