Zastąpi ono gminne mieszkanie oraz oficynę, gdzie do tej pory dzieci uczęszczały. Zostanie dobudowane do gmachu szkoły podstawowej.

zdjęcie ilustracyjne

Jej dyrektor – Marek Marciniak, zapewnia, że prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Tam tych oddziałów już nie będzie. Umieścimy tu trzy grupy przedszkolne: 3-latki, 4 i 5- latki oraz 6-latki. Będą one przebywać w trzech dużych, przestronnych salach. W razie potrzeby najstarsze dzieci przeniesiemy do szkoły.  Zorganizujemy tu również stołówkę, w której będą przepakowywane posiłki, ponieważ, niestety, nie mamy własnej kuchni. Wszystko więc będzie w jednym miejscu.

Dyrektor Marciniak dodaje, że po wybudowaniu nowego obiektu dzieci będą mogły przebywać w przedszkolu znacznie dłużej niż do tej pory.

W tej chwili placówka pracuje w godzinach od 8 do 13. Jest to takie minimum wychowania przedszkolnego. Od ubiegłego roku mamy zgodę wójta na to, by niektóre 5- latki i 6-latki pozostawały dłużej. Natomiast kiedy ten oddział powstanie tu – na miejscu, to będziemy mogli objąć dzieci opieką dłużej, czyli do godziny 15 lub 16.

Budowa przedszkola będzie kosztowała ponad 1,2 mln zł. Całość gmina pokryje ze środków, które otrzymała w dwóch transzach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki