Takich osób jest około 50.
Jednak – jak mówi naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu starostwa Bożena Kondracka – na razie zgłosiło się tylko pięć.
Do klasy pierwszej zgłosiły się trzy osoby i dwie do drugiej. Uczniom, którzy przyjdą do naszych placówek zapewniamy dodatkowe lekcje języka polskiego oraz zajęcia wyrównawcze. Większość młodych Ukraińców chce zdalnie skończyć rok szkolny u siebie, a do polskich szkół uczęszczać dopiero od 1 września.
Od środy rozpoczną się również lekcje języka polskiego, z których będą mogli skorzystać uczniowie oraz ich rodzice.
Chcemy rozpocząć naukę języka polskiego w ośrodkach, które podlegają starostwu, czyli w hotelu „Villa Skomanda”, „BPiS-ie” i „Krechowiaku”, gdzie takie zajęcia już się odbywały. Mamy nauczycieli. We wtorek zarząd powiatu ustali szczegóły tych kursów. Jest ogromne zainteresowanie. Gdy powiedziałyśmy o tym podczas spotkań z uchodźcami, to już po kilku godzinach miałyśmy listę chętnych.
W powiecie augustowskim jest już około tysiąca uchodźców z Ukrainy.
| red: kap
autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok