Nikt bowiem nie zgłosił się do ogłoszonych przez ratusz przetargów.

Kierownik wydziału gospodarki nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Augustowie Agnieszka Litwiejko mówi, że ogródki miały rozpocząć działalność już na początku maja.

Ogłosiliśmy dwa przetargi: w lutym i maju. Stanowiska te chcieliśmy wydzierżawić w celach gastronomicznych z możliwością sprzedaży piwa oraz innych napojów alkoholowych. Niestety, nie było na nie dużego zainteresowania. Ludzie po prostu nie wiedzą w tym momencie, czy latem w mieście będzie ruch turystyczny i czy na tym zarobią.

Agnieszka Litwiejko dodaje, że jest już za późno na ogłoszenie kolejnego przetargu, ponieważ wyłoniony w nim dzierżawca mógłby rozpocząć działalność dopiero w lipcu.

Potencjalny przedsiębiorca, który dostałby w dzierżawę te stanowiska musiałby uzyskać niezbędne pozwolenia. Rynek Zygmunta Augusta objęty jest ochroną konserwatorską. Każda działalność w tym miejscu musiałaby być uzgodniona z konserwatorem zabytków. W związku z tym, gdy rozpocząłby działalność w lipcu mogłoby okazać się, że nie może działać wystarczająco długo, by to mu się opłaciło.

Ostatni raz ogródek piwny na Rynku Zygmunta Augusta działał w 2019 roku.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki