W związku z tym nieczynna jest poradnia dla kobiet. Lekarze pełnią jedynie dyżury w oddziale ginekologicznym.
Jak mówi dyrektor Danuta Zawadzka, to efekt przekształcenia szpitala w placówkę jednoimienną w październiku ubiegłego roku.
– Jeden z ginekologów zrezygnował z pracy w momencie przekształcenia szpitala. Był to lekarz, który pracował u nas na etacie. Na ginekologii mamy dwa miejsca rezydencji, jednak konsultant wojewódzki nie skierował do nas żadnej stażystki, żeby u nas odbywała rezydenturę i specjalizowała się.
Dyrektor Zawadzka rozpoczęła już poszukiwania nowych lekarzy.
– Rezydenci chętniej korzystają z klinik i ośrodków wojewódzkich. Bronią się natomiast przed szpitalami powiatowymi. Wolą związać się na stałe z dużymi szpitalami. Niezależnie od tego, zabiegamy o nowych lekarzy. Prowadzimy rozmowy z dwiema stażystkami. Być może zasilą nas w najbliższych miesiącach.
Od 20 maja augustowski szpital jest placówką hybrydową. Poza poradnią ginekologiczną normalnie działają już wszystkie inne poradnie oraz oddziały.
| red: mik
autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok