„Budujemy park i wycinamy zdrowe piękne sosny. Nie rozumiem, co przeszkadzało, by taka ścieżka ominęła drzewo” – pyta radna miejska Izabela Piasecka

Ma to miejsce w dzielnicy Lipowiec. Sposób jej realizacji bulwersuje wielu mieszkańców. Tym bardziej, że pod topór idą zdrowe sosny.

Radna miejska Izabela Piasecka i zarazem mieszkanka dzielnicy Lipowiec twierdzi, że jest to nierozsądne.

Budujemy park i wycinamy zdrowe piękne sosny. Nie rozumiem, co przeszkadzało, by taka ścieżka ominęła drzewo. Ideą stworzenia  tego parku było uporządkowanie terenu, a nie jego zniszczenie. Jest to absolutny brak zdrowego rozsądku. Pan burmistrz bierze udział w różnych akcjach ekologicznych, a realizując inwestycję niszczy zdrowe, strzeliste sosny, na które z pewnością kiedyś patrzył Herbert. To brak zdrowego rozsądku, co mówię z mocą w imieniu swoim i swoich sąsiadów.

Wiceburmistrz Augustowa Filip Chodkiewicz zapewnia jednak, że osobiście dopilnował, by  straty w drzewostanie były jak najmniejsze. Ostatecznie wycięto 4 sosny, w tym tylko dwie zdrowe i dwie w złej kondycji, zagrażające bezpieczeństwu ludzi

Faktycznie,  jest to przykra sytuacja, gdy trzeba wyciąć jakieś drzewa. Jestem absolutnym przeciwnikiem takich działań. Jednak pamiętajmy, że to miejsce zacznie w końcu służyć ludziom, a w ramach tzw. rekompensaty, tuż po zakończeniu inwestycji, zasadzimy nowe drzewa i to więcej niż zostało wyciętych.

Park imienia Zbigniewa Herberta powstaje w miejscu, gdzie dotąd był zaniedbany las. Pod koniec września, gdy prace zostaną ukończone, mają pojawić się tam alejki oraz infrastruktura rekreacyjna.

| red: kap

autor: Renata Metelicka radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany