Ratusz zapowiada, że zostały już tylko ostatnie prace wykończeniowe oraz wyposażenie obiektu w sprzęt. Wkrótce na dachu budynku zostaną też ustawione ule z pszczołami.

Burmistrz Mirosław Karolczuk zapewnia, że inwestycja jest już na ostatniej prostej i wkrótce zaczną z niej korzystać kajakarze

.Na pewno będzie to wrzesień. Wtedy zakończymy montować  wyposażenie. Teraz czekamy na ich dostawę, a później decyzję o odbiorze obiektu. Szykowane są już zawody na rzece Netcie. Będzie to bardzo dobrą okazja, aby zaprezentować wszystkim naszą bazę.

W ramach inwestycji zaplanowano pomieszczenia na kajaki i łodzie motorowe, szatnię oraz pomost i trybunę dla kibiców. Karolczuk liczy, że warty niemal 6 mln zł obiekt stanie się jedną z atrakcji Augustowa.

Mamy co do tej bazy też i inne pomysły. Chcemy, żeby na jej dachu stały ule i była tam mini pasieka. Dach jest w roślinności, kwitną tam nawet trawy i wygląda to zjawiskowo. Budynek już budzie duże zainteresowanie. Byłem świadkiem, jak po drugiej stronie rzeki zatrzymują się wycieczki i turyści robią sobie z zdjęcia z bazą w tle.

Baza miała być gotowa pod koniec maja ubiegłego roku. W trakcie jej budowy znaleziono wiele błędów w dokumentacji i konieczne było m.in. podniesienie konstrukcji o niemal metr. Przez to obiekt okazał się też o kilkaset tysięcy złotych droższy. | red: kap

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki