W projekcie nie znalazły się bowiem wielokrotnie zgłaszane propozycje budowy tężni solankowej oraz parku uzdrowiskowego.
Radna Aleksandra Sigillewska podkreśla, że miasto już od wielu lat nie podjęło żadnych działań w tej kwestii.
Ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym przewiduje takie urządzenia jak m.in. pijalnie, tężnie, parki zdrojowe i ścieżki ruchowe. W ostatnich latach takich inwestycji nie było, a w przyszłym roku też ich nie będzie. I to pomimo zapisanych w przychodach opłat uzdrowiskowych oraz państwowej dotacji dla gmin uzdrowiskowych.
Burmistrz Mirosław Karolczuk tłumaczy, że tworzenie takiej infrastruktury miasto chce rozpocząć od zorganizowania konkursu na projekt Królewskiego Parku Uzdrowiskowego. To tam mają znaleźć się proponowane przez radnych oraz mieszkańców urządzenia.
W ogólnym zarysie wiemy, co chcemy zrobić w parku. Jednak, aby był on funkcjonalny, powinno się zacząć jego budowę od konkursu architektonicznego. Jeżeli bowiem postawimy tężnie w jakimś przypadkowym miejscu, to nie znajdzie to dobrego przełożenia na całość parku.
Głosowanie nad przyszłorocznym budżetem Augustowa odbędzie się na dzisiejszej sesji rady miejskiej.
| red: kap
autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok