Taka sytuacja ma miejsce nawet w centrum miasta.

Fot. Marta Sołtys PRB

Jak mówi nasza słuchaczka, nie tylko nieładnie to wygląda, ale również stwarza spore zagrożenie dla przechodniów.

Chodniki w Augustowie pod względem czystości są bardzo zaniedbane. Często za rosnące przy deptaku drzewo odpowiedzialności nie czują ani jego właściciele, ani miasto. A pod takim drzewem znajduje się po prostu dżem, bo inaczej tego nazwać nie można. Gdy idę z dzieckiem, muszę przejść na drugą stronę. Jest tam pełno robaków i os. To jest bardzo niebezpieczne.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz przyznaje, że problem istnieje.

Miło by było, gdyby właściciele tego, co leży na chodniku oraz drzew, z których lecą owoce je sprzątali. Jednak często nie można na to liczyć, bo ustalenie właściciela lub skontaktowanie się z nim trwa dłużej, niż jest to warte. Za czystość deptaka odpowiada zarządca drogi, więc jeśli to dotyczyłoby miejskiej ulicy, należy skontaktować się z ratuszem. Wówczas przekażemy tę informację spółce bądź stowarzyszeniu i oni to uprzątną.

Jeżeli ktoś poślizgnie się na takich rozdeptanych owocach i złamie sobie nogę, może dochodzić odszkodowania od zarządcy danego chodnika. Trzeba jednak pamiętać, że w Augustowie drogi są nie tylko miejskie, ale i powiatowe, wojewódzki oraz krajowe.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki