W ostatni czwartek odbyło się otwarcie kompletnie przebudowanej ulicy Studzienicznej. W uroczystości zorganizowanej przez Burmistrza Mirosława Karolczuka, udział wzięli: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Radni Województwa Podlaskiego: Paweł Wnukowski i Bogdan Dyjuk oraz mieszkańcy. Wydarzenie przebiegło w rodzinnej atmosferze. Zaczęliśmy od uroczystego otwarcia i mszy świętej, aby chwilę później świętować przy wspólnym, sąsiedzkim grillowaniu.
Komitet Budowy Studzienicznej na piątkę
Kompletnie przebudowana ulica Studzieniczna w Augustowie to również zasługa mieszkańców, którzy zaangażowali się w cały proces zakładając Komitet Budowy Ulicy. Prace przebiegły bardzo sprawnie, a kilka dni temu świętowaliśmy oficjalne otwarcie ulicy.
– Teraz mieszkańcy oraz turyści mogą dotrzeć do swoich domów i sanktuarium nową ulicą oraz ścieżką pieszo-rowerową. Drogę dobrze oświetlą energooszczędne latarnie LED. Jest wygodniej, bezpieczniej, ale i bardziej zielono, ponieważ posadziliśmy tutaj aż 140 nowych drzew. Znane w całej Polsce Sanktuarium w Studzienicznej to nasza chluba, do której nareszcie prowadzi piękna droga – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk
Studzieniczna jeszcze bardziej zielona
Nowa ulica studzieniczna przeszła całkowitą metamorfozę. Kierowcy i spacerowicze zwrócili uwagę na gładką i równą jezdnię, ścieżkę pieszo-rowerową do sanktuarium, bezpieczne zjazdy i miejsca postojowe, ale także zagospodarowanie przydrożnej zieleni, ponieważ wzdłuż jezdni posadziliśmy 140 nowych drzew.
Sąsiedzkie grillowanie
Niedawno zakończona przebudowa ulicy Studzienicznej była dobrą okazją do sąsiedzkiego spotkania. Nie ma świętowania bez rodzinnego pikniku! Po tradycyjnych uroczystościach i mszy świętej w tutejszej parafii, mieszkańcy Studzienicznej świętowali zakończenie budowy przy wspólnym ognisku.
Nie zabrakło uśmiechu, wymiany spostrzeżeń i wspólnej zabawy w odmienionej okolicy. Cieszymy się z kolejnego
[*as] Urząd Miejski w Augustowie
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok