6 grudnia w kalendarzu są imieniny Mikołaja. To właśnie wspomnienie biskupa z Miry, który obdarowywał potrzebujących, a który z czasem został uznany za świętego.
Same Mikołajki sięgają już IX wieku Mikołaj był bowiem czczony w chrześcijaństwie wschodnim i zachodnim jako święty i cudotwórca. Jednocześnie spisany w Bizancjum Żywot Mikołaja pióra archimandryty Michała z IX wieku przekazuje, że w tym czasie 6 grudnia obchodzono w Konstantynopolu święto Mikołaja, które traktowano jako godne przygotowanie do Bożego Narodzenia.
Według tradycji święty Mikołaj przychodzi do grzecznych dzieci a niegrzeczne mogły spodziewać się rózgi.
Mikołajki obchodzono każdego roku w szkołach. Każdy uczeń kupował prezent osobie, której nazwisko wcześniej wylosował. Wszystkie prezenty pakowało się do jednego worka i rozdzielano między uczniów. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa i naukę zdalną nie jest to możliwe.
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok