Szanowni Państwo,
dzisiejsza data jest wyjątkowa i bardzo ważna. Właśnie 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Jesteśmy różni – młodzi, starsi, mieszkamy w dużych miastach, małych miasteczkach, obszarach wiejskich, jesteśmy zdrowi, zmagamy się z różnymi schorzeniami, towarzyszą nam różnego rodzaju niepełnosprawności. Co nas łączy? Wszyscy tworzymy społeczeństwo – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, stopnia sprawności. I każdy, niezależnie od okoliczności, powinien czuć się tego społeczeństwa pełnoprawnym członkiem.
Dlatego tak ważna jest integracja, solidarność, szeroko rozumiana dostępność. Bardzo często nie mamy wpływu na stan zdrowia i sprawność – mamy jednak wpływ na to, jak nasza rzeczywistość i przestrzeń publiczna jest dostosowana do potrzeb wszystkich obywateli. Mówimy zarówno o barierach architektonicznych, jak i tych w naszych głowach. Niepełnosprawność nie powinna wykluczać i robimy co w naszej mocy, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami na każdym możliwym polu.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnym pragnę życzyć Państwu wszystkiego najlepszego, pomyślności i pogody ducha zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Życzę Wam także wytrwałości oraz powodzenia w pokonywaniu codziennych trudności, a także w dążeniu do samorealizacji i spełniania marzeń.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Marlena Maląg
Minister Rodziny i Polityki Społecznej
|Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok