Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza do udziału w szkoleniach z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych w ramach projektu „Cyfrowe Podlaskie”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Epidemia koronawirusa a korzystanie z Internetu
W czasie epidemii koronawirusa, przekonaliśmy się jak ważna jest umiejętność efektywnego korzystania z Internetu, jak bardzo ułatwia znajdywanie potrzebnych informacji (telefony, ogłoszenia, opinie, realizacja hobby), o ile zwiększa możliwości realizacji codziennych spraw takich jak: zakupy, usługi bankowe, usługi z zakresu zdrowia, sprawy urzędowe, wreszcie jak ułatwia komunikację z rodziną i znajomymi.
W tym trudnym czasie do Internetu przeniosło się życie towarzyskie (dziadka, babcię, a z drugiej strony wnuka, wnuczkę można było zobaczyć tylko przez Internet), zakupy, a po części nawet życie duchowe – ze względu na zamknięte świątynie.
Z mediów społecznościowych czerpaliśmy informacje jak i z czego uszyć maseczki. Wiele osób zaczęło znowu gotować, śpiewać, czy realizować inne swoje zainteresowania podpatrując filmiki w telefonie.
Szkolenia w ramach projektu przygotowaliśmy z myślą o:
- osobach początkujących lub takich, które nie miały do tej pory styczności z komputerem i Internetem,
- osobach, które chciałyby lepiej wykorzystywać komputer w życiu osobistym i zawodowym
- osobach, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i efektywniej korzystać z mediów społecznościowych,
- osobach, które chciałyby więcej dowiedzieć się o możliwości bezpiecznego załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną.
Szkolenia są nieodpłatne.
Tematyka szkoleń
Tematem szkoleń będą: e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w Internecie, korzystanie z mediów społecznościowych, wykorzystanie technologii informacyjnych i Internetu do rozwoju osobistego, a także obsługa komputera od podstaw.
Uczestnicy
W szkoleniach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy województwa podlaskiego, którzy ukończyli 18 rok życia. Wstępnie zaplanowano objęcie szkoleniami 1540 osób z różnych grup wiekowych.
Forma szkoleń
Szkolenia będą prowadzone w formie stacjonarnej w grupach szkoleniowych do 12 osób lub w formie zdalnej. Szkolenia stacjonarne będą realizowane na terenie całego województwa, a szkolenia zdalne zostaną zorganizowane z wykorzystaniem platformy e-learningowej i narzędzi zdalnego nauczania.
Rozpoczęcie szkoleń planujemy we wrześniu br.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Projektu https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/
Jesteś zainteresowany /zainteresowana udziałem w szkoleniach?
Osoby wstępnie zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o wypełnienie formularza.
Zgłoś chęć udziału w szkoleniach
O Projekcie
Projekt „Cyfrowe Podlaskie” jest realizowany na podstawie Umowy nr POPC.03.01.00-00-0160/19-00 o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”, zawartej pomiędzy Centrum Projektów Polska Cyfrowa a Województwem Podlaskim.
Biuro projektu znajduje się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego, przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1 w Białymstoku, e-mail: cyfrowepodlaskie@wrotapodlasia.pl
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok