W tym dniu swoje święto obchodzą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR). Święto jest okazją do popularyzacji idei ratownictwa wodnego.
Święto obchodzone jest od 1927 roku i zostało utworzone z inicjatywy Komisji Ratownictwa działającej przy Polskim Związku Pływackim. Ten dzień przypomina o trudzie służby ratowników, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. To właśnie dzięki ratownikom WOPR-u możemy czuć się bezpiecznie na plaży czy na basenie. Nieraz od ich pracy zależy nasze życie czy zdrowie.
Dzień 29 czerwca jest również Dniem św. Piotra, który jest patronem WOPR-u.
***
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to specjalistyczne stowarzyszenie, działające na terenie Polski od 1962 roku. Celem głównym WOPR jest zmniejszenie liczby utonięć w Polsce. Jego realizacja nie polega tylko na bezpośredniej pomocy osobom tonącym, ale też na przygotowywaniu i prowadzeniu programów profilaktycznych, szkoleń, nauki pływania, organizacji wraz z terytorialnymi organami samorządowymi skutecznych planów działania w przypadku powodzi.
Paulina Dulewicz
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel
|wrotapodlasia.p
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok