Z roku na rok niezasadnych lub fałszywych zgłoszeń do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku jest coraz mniej, ale wciąż stanowią one połowę wszystkich rozmów.
Dziś w Europejskim Dniu Numeru Alarmowego, przypominamy i apelujemy, by pod 112 dzwonić tylko w uzasadnionych przypadkach.
Od kilku miesięcy CPR działa w nowej siedzibie – przy ul. Baranowickiej. Pracuje tam 40 operatorów. Podkreślają, że lubią swoją pracę, ale przyznają, że ważna jest w niej odporność psychiczna, a w pamięci najbardziej zostają zgłoszenia dotyczące dzieci.
Nie tylko ze zgłoszeniami o sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu spotykają się operatorzy numeru 112. Często są to – jak mówi Piotr Hryniewicki z CPR – np. prośby o odblokowanie karty SIM.
W 2020 roku operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku odebrali prawie 580 tysięcy zgłoszeń. Połowa z nich była niezasadna lub fałszywa. Wcześniej takich telefonów było około 65 procent.
| red: maj
autor: Edyta Wołosik / radio.bialystok.pl
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok
Bohater! Ponoć rok wcześniej uratował topiącą się osobę. SZACUNEK
Czemu nadal inwestor nic nie robi z ogrodkami piwnymi w parku w Augustowie?Czyżby obecne władze nic nie robią by wteszcie…