DKF KINOCHŁON zaprasza na kolejne spotkanie z podlaskim kinem krótkometrażowym – już w piątek 3 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) o godz. 18:30 obejrzymy produkcje z cyklu FILMOWE PODLASIE ATAKUJE!
To jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach. Akcja narodziła się w Białymstoku i na Podlasiu – w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, którego ujście znajduje wyraz w oryginalnych działaniach twórczych.
Gośćmi pokazu będą:
Maciej Rant – kierownik kina Forum przy Białostockim Ośrodku Kultury, pomysłodawca i organizator akcji Filmowe Podlasie Atakuje! oraz dyrektor artystyczny i pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Filmowiec niezależny, pomysłodawca i członek kolektywów filmowych Podlasie Makes Me Happy i Hermanos de Chamuco, muzycznego kolektywu Demonios Latinos oraz – wraz z Tomaszem Adamskim – kolektywu Kaufman Bros & Sista, selekcjoner filmowy, juror, organizator wielu wydarzeń filmowych, muzycznych, wystaw i warsztatów w kraju i za granicą. W wolnych chwilach zawodnik i propagator piłki błotnej.
Krzysztof Sienkiewicz – promotor rodzimej kinematografii krótkometrażowej; animator kultury i fan filmowych spotkań; koordynator w: Filmowe Podlasie Atakuje! Żubroffka! DKF GAG, kino Forum, BOK-dział filmowy; organizator warsztatów i setek pokazów filmowych w Polsce i za granicą, prelegent, juror, kurator, krótkiego metrażu aplikator 🙂
W programie dokumentalne i fabularne filmy krótkometrażowe, animacje i teledyski:
„Niecodziennik epidemiologiczny 1”, reż. Agnieszka Waszczeniuk / 2020, animacja, 3’43”.
„Krzyżówka”, reż. Jan Bujnowski / 2019, fabuła, 15′.
„Piach”, reż. Bartosz Tryzna i Monika Stpiczyńska / 2020, dokument, 16′.
Organek: „Pogo”, reż. Maciek Szupica i Krzysztof Kiziewicz / 2020, teledysk, 5′.
„Rozwiązanie”, reż. Szymon Ruczyński / 2020, animacja, 8′.
„Wyobraź na nowo”, reż. Paweł Nazaruk / 2021, dokument 17’40”.
„Słuchaj”, reż. Kijek/Adamski / 2020, animacja, 3’50”.
„Dog Days”, reż. Zuzanna Grajcewicz, scenariusz: Zuzanna Grajcewicz, Ewa Radzewicz, zdjęcia: Ewa Radzewicz / 2019, fabuła, 15′.
Warszawskie Combo Taneczne i Kapela Zdzisława Kwapińskiego: „Mokotowski Oberek”, reż. Kobas Laksa / 2021, teledysk, 2’30”
Wstęp na wydarzenie bezpłatny – serdecznie zapraszamy!
APK – DKF KINOCHŁON
Przepiękny koncert!!!!
Była wspaniała zabawa prowadzona przez równie wspaniałe młode konferansjerki!!!!!
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…