5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza zwracamy szczególną uwagę na pracę Stowarzyszenia Polska 2050. Kim są jego członkowie? To wolontariusze, których połączyła idea budowy Polski demokratycznej, solidarnej i zielonej. Dzięki oddolnej aktywności społecznej podejmują szereg działań społecznych i obywatelskich, koordynowanych przez wojewódzkie oddziały terenowe, także na Podlasiu z biurem zlokalizowanym w Białymstoku. Jakie projekty w regionie podejmują wolontariusze Polska 2050 Podlaskie? Tylko w ostatnim czasie zrealizowali szereg akcji.
W ostatnim miesiącu uruchomili pierwszy w województwie kontrakt obywatelski: „Zacznij słyszeć oczami” – kompleksowy program wsparcia dla osób niedosłyszących i niesłyszących. Jako Ruch Polska 2050 będą organizować akcje uświadamiające m.in. „Osoby głuche i niedosłyszące są wśród nas”, a także patronować nauczaniu języka migowego. Nadrzędnym celem jest propagowanie stworzenia bezpiecznego miejsca dla osób głuchych i niedosłyszących, w którym otrzymają pomoc o każdej porze.
Podjęli ważny temat obywatelski w naszym regionie, jakim są konsultacje w sprawie rozbudowy S16. Zachęcali do wzięcia aktywnego udziału w wyborze wariantu. Jest to istotna kwestia dla rozwoju województwa, a także podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Jednocześnie nie zapominając o trosce o obszary cenne przyrodniczo.
Wczoraj, 3 grudnia, zorganizowali wieczór autorski Wojciecha Koronkiewicza, do którego książki „Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia.” recenzję napisał Szymon Hołownia. Odbył się on w trosce o zdrowie uczestników, online i zgromadził setki odbiorców. Działacze Polska 2050 Podlaskie są dumni z naszego regionu oraz lokalnych twórców. Chcą też wspierać artystów w tym wyjątkowo trudnym dla nich czasie.
Suwalscy wolontariusze zaaranżowali Mikołajkową zbiórkę dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1. Ze względu na panującą pandemię istniała możliwość, że niespodzianek zabraknie. Sympatycy Polska 2050 zadbali o to, aby pojawiły się zwyczajowe upominki, ponieważ każde dziecko marzy o prezencie.
To tylko przykłady ostatnich akcji, cały czas działają – ich poczynania można śledzić w lokalnych kanałach na mediach społecznościowych – tam znajdują się wszystkie najświeższe informacje:
FB: https://www.facebook.com/polska2050.podlaskie/ IG: https://www.instagram.com/polska2050.podlaskie/
|(I)
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok