Październikowa zmiana czasu, to ostatnia ingerencja w czas w tym roku. Nie jest to jednak ostatnia zmiana czasu w ogóle. Choć Parlament Europejski przegłosował dyrektywę w myśl której zmiana czasu pójdzie w odstawkę, to nastąpi to stopniowo.
Przed nami jeszcze minimum cztery zmiany czasu. Ostatnia zmiana czasu ma mieć miejsce w 2021 roku. Wówczas kraje należące do Unii Europejskiej zdecydują, czy pozostaną przy czasie letnim, czy czasie zimowym.
Z powodu zmiany czasu z letniego na zimowy, w najbliższy weekend będą problemy związane z korzystaniem z kont w niektórych bankach. Zmiana czasu jest okazją dla wielu banków na wprowadzenie przerw technicznych.
Większość z nas może spać o godzinę dłużej, jednak dla pracujących ta wiadomość wcale nie jest dobra – zapowiada się wydłużony dyżur. Jednak zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca za tę godzinę będzie musiał zapłacić lub umożliwić jej wybranie w inny dzień.
Czas letni a czas zimowy
- Czas zimowy, to po po prostu czas środkowoeuropejski. Obowiązuje od końca października do końca marca.
- Czas letni, to – używając fachowej nazwy – czas środkowoeuropejski letni. Obowiązuje od końca marca do końca października.
|Bart.
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok