Właśnie rozpoczęły się konsultacje w tej sprawie.
Jak mówi starosta Jarosław Szlaszyński, chodzi o leczenie obu grup pacjentów.
Trwają analizy prowadzone przez środowisko medyczne naszego szpitala, czyli przez dyrekcję i ordynatorów. To od nich zależy, czy udałoby się przekształcić placówkę w hybrydową i bezpiecznie przyjmować oraz leczyć u nas pacjentów.
W połowie października wojewoda podlaski przekształcił szpital w placówkę jednoimienną. Jednak przez cały czas funkcjonowała opieka świąteczna i nocna, czynne były również poradnie specjalistyczne.
W szpitalu znajduje się 151 miejsc przygotowanych dla chorych na Covid -19. Jak zapewnia starosta, potrzeba ich obecnie zdecydowanie mniej.
To nie zależy od decyzji administracyjnych, tylko od tego, czy liczba chorych na Covid – 19 będzie na to pozwalała i czy uda się to uruchomić pod względem organizacyjnym oraz medycznym. Obecnie liczba osób zakażonych koronawirusem w szpitalu waha się między 60 a 70, stąd powstało to pytanie, czy nie dałoby się pozostałych miejsc wykorzystywać do leczenia innych chorób.
Jakie oddziały zostałyby uruchomione, jeszcze nie wiadomo. Decyzja o przekształceniu szpitala w placówkę hybrydową powinna zapaść w tym miesiącu.
| red: kap
autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok