Wody Polskie na bieżąco monitorują sytuację meteorologiczną i hydrologiczną. Na obszarze administrowanym przez RZGW w Białymstoku nie ma zagrożenia powodziowego. Zbiorniki retencyjne dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie wód roztopowych oraz ewentualnych wód opadowych.
W zlewni Narwi i Biebrzy obserwujemy stabilizację i niewielkie wahania poziomu wody związane ze zjawiskami lodowymi oraz pracą urządzeń hydrotechnicznych. Stany wód utrzymują się w lokalnie w strefie wody niskiej, średniej oraz wysokiej.
W zlewni Łyny i Węgorapy obserwujemy stabilizację i niewielkie wahania poziomu wody związane z lokalnie tworzącymi się zjawiskami lodowymi oraz pracą urządzeń hydrotechnicznych. Największy spadek odnotowano na wodowskazie w Smolajnach na rzece Łyna – 11 cm. Stany wód utrzymują się w strefie wody średniej, lokalnie niskiej i wysokiej.
Sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w regionie wodnym Narwi oraz Łyny i Węgorapy jest na bieżąco monitorowana.
Na Wielkich Jeziorach Mazurskich utrzymują się stany niskie i średnie wód.
Zbiornik Siemianówka pracuje zgodnie z obowiązującymi instrukcjami. Aktualna pojemność powodziowa wynosi 36,16 mln m3. Zbiornik dysponuje rezerwą powodziową na poziomie 252,87 %.
W razie wystąpienia sytuacji kryzysowej prosimy o kontakt z Centrum Operacyjnym Ochrony Przeciwpowodziowej RZGW w Białymstoku: tel.: 85 73 30 341, e-mail: co.bialystok@wody.gov.pl
|bialystok.wody.gov.pl
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok