Złożone dokumenty już za pierwszym razem były bowiem niekompletne.
Mówi Kamila Ausztol z urzędu wojewódzkiego.
Nie sprecyzowano funkcji planowanego budynku, co ma istotne znaczenie ze względu na konieczność oceny zgodności z planem miejscowym, czy też warunkami technicznymi pod kątem zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc postojowych. Projekt budowlany był niespójny pod względem treści rysunkowej z opisem i nie zawierał również podstawowych elementów. Był niekompletny. Z tego powodu wojewoda podlaski po raz drugi uchylił decyzję starosty augustowskiego.
Wojewoda stwierdził, że zastrzeżenia, które wskazał w pierwszej decyzji nie zostały uwzględnione.
Pomimo nałożenia obowiązków starosta augustowski ich nie wyegzekwował. Nadal inwestycja nie spełniała warunków technicznych. Chodzi tu między innymi o ochronę przeciwpożarową, zwłaszcza, że na sąsiedniej działce w odległości około 4,5 metra od planowanego budynku znajduje się obiekt obity szalówką drewnianą. Ściana wskazana w projekcie budowlanym, określona jako ściana oddzielenia przeciwpożarowego, nie spełniała wymagań dla tego typu ściany.
W ubiegłym roku sprawę wydania inwestorowi pozwoleń na budowę oraz wycinkę drzew badała Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Ale nieprawidłowości się nie dopatrzyła.
| red: kap
autor: Marta Sołtys /. radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki /
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok