W dniu 23 października 2018 roku odbyła się ostatnia wycieczka z projektu „2 jest OK”, który realizuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie. W okresie maj 2017 – październik 2018, czyli na przestrzeni dwóch lat szkolnych, odbyły się łącznie 24 wyjazdy uczniów ze wszystkich klas, zarówno szkoły podstawowej, jak i klas gimnazjum.
Klasy I- VI jeździły na wycieczki edukacyjne do Białowieży oraz na wystawy stałe do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Królestwo eksperymentów, raj dla ciekawych świata oraz przygoda i świetna zabawa – pod takim hasłem najmłodsi poznawali w CNK interaktywne urządzenia, na których wykonywali doświadczenia wyjaśniające jak funkcjonuje świat wokół nas, dotykali eksponaty i samodzielnie lub z pomocą nauczycieli opiekunów próbowali eksperymentować, obserwując przebieg doświadczenia i jego rezultaty. Jednym słowem oswajali się z nauką w przyjazny sposób.
W Białowieży moc doznań innego typu – piękno przyrody i gatunki zwierząt i roślin oraz wyjątkowe okazy, które skupia Białowieski Park Narodowy. To wszystko uczniowie mogli obserwować w Muzeum Przyrodniczym, z tarasu widokowego oraz na ścieżkach edukacyjnych.
Klasy starsze, a więc VII, VIII i klasy gimnazjum wyjeżdżały na białostockie uczelnie – Uniwersytet Białostocki, Medyczny czy Politechnikę Białostocką, aby uczestniczyć tam w ciekawych zajęciach laboratoryjnych i pokazach oraz wykładach związanych z przedmiotami przyrodniczymi – fizyką, w tym robotyką, biologią, geografią i chemią. Grupa uczniów starszych klas miała okazję przez 8 tygodni przygotowywać się do tych wyjazdów, uczestnicząc w zajęciach laboratoryjnych, które prowadziła pani dr Izabela Bialuk – adiunkt Zakładu Patologii Ogólnej i Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zajęcia odbywały się w soboty w budynku szkoły przy ulicy Nowomiejskiej.
Uczniowie tych klas wyjeżdżali również do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na zajęcia laboratoryjne w pracowniach robotycznych, biologicznych, chemicznych lub fizycznych, gdzie ich zadaniem była wykonanie konkretnych zadań w określonym czasie. Te aktywności wywoływały najwięcej emocji i wrażeń, gdyż uczniowie mogli wchodzić w role laborantów, odkrywców, jednym słowem naukowców oraz osobiście dotknąć prawdziwej pracy laboratoryjnej z użyciem profesjonalnych środków ochrony, sprzętu i materiału w niezwykłym miejscu, pod okiem profesjonalnych i przyjaznych fachowców z CNK. Łącznie w wyjazdach uczestniczyło ponad 800 uczniów, w tym część z nich miała okazję uczestniczyć w obu wycieczkach zaplanowanych dla danej klasy. Tyle razy uczniowie mieli okazję nabyć nowe kompetencje i przeżyć coś niezwykłego. Większa część z nich po raz pierwszy uczestniczyła w zajęciach w tych miejscach.
Henryka Rzepecka, szkolny koordynator projektu
Przepiękny koncert!!!!
Była wspaniała zabawa prowadzona przez równie wspaniałe młode konferansjerki!!!!!
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…